כמה מלים עלי

אוֹרי אשכנזי , מלווה הורים, זוגות ואנשים בכלל בתהליכי צמיחה וריפוי. 

אורי אשכנזי

לפני 11 שנים נולד הבן הבכור שלי. מערכת היחסים החדשה הזו עם בני התבררה כמשהו שונה מכל מערכת יחסים שהכרתי קודם:

השוני מתחיל בחלוקת התפקידים הלא סימטרית: אני נותן, הוא מקבל.

דבר נוסף הוא חוסר ההסכמה שלו לקבל כל התייחסות שהיא לא נובעת מאהבה. מה שדרש ממני להסכים להסתכל מחדש על ההתייחסות שלי דרך עיניו התמימות ובכך לפגוש את הדפוסים שלי שנובעים מפחד ולהתחיל לקלף אותם ולבחור מחדש.

המפגש הזה גם הבהיר לי היכן אני יכול להביא את עצמי באמת, איפה אני נמצא באופן מלא: במפגש עם אדם נוסף שיש בו הסכמה להיות עם לב פתוח, הסכמה להיפגש מהמקום העמוק ביותר.

אני משתמש בכלים שונים על מנת לתמוך וללוות תהליך של צמיחה אבל מה שמנחה אותי הוא אותה הבנה בסיסית שהבנתי אז: האפשרות להיות בנתינה מלאה, בחירה באהבה והסכמה לקלף עוד שכבות של פחד על מנת לחיות חיים מלאים עוצמתיים ושמחים.

ליווי תהליכי צמיחה – גישה מעמיקה ואישית לטיפול שרכשתי ותרגלתי אצל שי אור, המבוססת על מפגש אנוש מכוון לריפוי עמוק.

נשימה – הכרתי את עבודת הנשימה בקורס אצל יניב קקון, איתו גם עשיתי את מרבית דרכי בתחום זה בלימוד, התנסות וכאסיסטנט שלו. היום הנשימה היא כלי ריפוי וכלי עבודה יומיומי עבורי להעמקה בתהליך, התבוננות, יצירת מגע עם רגשות והנעת האנרגיה בגוף.

יוגה – אני מתרגל וחי יוגה ב 15השנים האחרונות. את תחילת הדרך ואת קורס המורים עשיתי אצל שמעון בן אבי, תרגול אשטנגה וויניאסה, לאחר מכן למדתי אצל מורים שונים עד שיצרתי את התרגול האישי שלי, תרגול עמוק בזרימה מדיטטיבית.

בחיים האישיים שלי אני נשוי להדר ואבא לאלמוג רובי ועלמה.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

הרגע עם הילד שלכם שאתם לא רוצים לפספס…

לקבלת המדריך: